Muğla'da Muhasebe Yardımcı Eleman Kursu Düzenleniyor

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Tarafından, Muhasebe Camiasında İstihdam Edilmek Üzere Yardımcı Personel Kursu Düzenleniyor. İki Ay Sürecek Kursu Başarıyla Tamamlayan Adaylar, Muhasebe Mesleğinde "Yardımcı Personel" Unvanı Kazanacak. 

Haber Yayın Tarihi: 25.08.2010 15:58

 

 

 

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından, muhasebe camiasında istihdam edilmek üzere yardımcı personel kursu düzenleniyor. İki ay sürecek kursu başarıyla tamamlayan adaylar, muhasebe mesleğinde "yardımcı personel" unvanı kazanacak.

Muğla SMMMO Başkanı Hasan Demir, projeyle ilgili olarak, "Ülkemizde yaşanan işsizlik yüzdesinin üst düzey olduğu bu dönemde işsizliğe katkı koymak, vasıflı eleman yetişmesinde etkin rol oynamak ve muhasebe bürolarında daha kaliteli hizmet verilmesini sağlamak amaçlı, yardımcı muhasebe elemanı yetiştirme kursları açılacaktır." dedi. Kurs Bilgisayarlı Muhasebe, Sosyal Güvenlik Mevzuatı ve Büro Standartları olmak üzere üç başlıkta toplanacak ve SMMMO hizmet binası salonlarında, konusunda uzman kişilerce verilecek.

Kursla ilgili olarak Muğla SMMMO'dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Kursiyerlerin başvuru sayısına göre belirlenecek kurs ücreti daha sonra açıklanacaktır. Kurs süresi, 01.10.2010 tarihinden 30.11.2010 tarihine kadar hafta sonları olarak 2 ay olarak planlanmıştır. Kurs bitiminde başarılı olan tüm kursiyerlere sertifika verilecektir. Sertifika alan kursiyerlerin iş bulma olanağı oldukça yüksek olup odayönetimi olarak da yardımcı olunacaktır."

Bu kursların meslek mensupları ve kamuoyundan gelen istekler doğrultusunda yapılacağını belirten Oda Başkanı Demir, yoğun talep olacağından başvuru sırasına göre değerlendirme yapılacağını söyledi. Başvurular, Muğla SMMMO'nun "www.msmmmo.org.tr" adresli internet sitesinden veya oda merkezine yapılacak. 

 

SON DAKİKA HABER